FAALİYET ALANLARI

İNŞAAT & PREFABRİK

Eğitimli personeli profesyonel alt yapısıyla müşteri memnuniyetini önde tutarak ,yüksek kalitede ürünler elde edebilmek için sektöründe lider tedarikçilerle çalışmakta , üretimden montaja kadar geçen sürede profesyonel ekiplerin denetiminde, kaliteli hizmeti ekonomik fiyata sunmaktadır.. Yüksek kalite uygun fiyat politikasıyla hizmetlerinde önce güveni tesis ederek müşterilerileriyle ve tedarikçileriyle uzun süreli işbirliğini daha ileriye götürmeyi hedeflemektedir...
Ya Yapan Usta Olacak Ya da Yaptıran..
Dededen toruna süregelen tecrübemizle hayallerinizin zirveye ulaştığı adres..

SEKTÖREL KULLANIM:

Müşterilerimizin özel istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda istedikleri yapı için taslak hazırlanır. İnşa edilecek yere ve müşterinin isteklerine en uygun tasarım hazırlandıktan sonra kullanılacak malzeme belirlenir.

SATIŞ ORANLARI:
TÜRKİYE 0%
0%
AVURPA 0%
0%
ARAP ÜLKELERİ 0%
0%
AFRİKA 0%
0%
MERMER

Satış felsefemiz; en kaliteli ürünlere ulaşmak için, dinamik kadromuz ile birlikte bir takım ruhu içerisinde çalışmak, teknolojiyi ve sektördeki yenilikleri günü gününe izleyerek çağı yakalamak ve müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Bu bileşenler ile Dünya çapındaki prestijli projelerde yer almak firmamızın sağladığı en büyük başarılardandır.

SEKTÖREL KULLANIM:

Plaka, Fayans, Pattern Set, Mozaik

SATIŞ ORANLARI:
TÜRKİYE 0%
0%
AVURPA 0%
0%
ARAP ÜLKELERİ 0%
0%
AFRİKA 0%
0%
MERMER TRAVERTEN ONYX
Güneş Enerjisi Sistemleri

Yurtiçi ve yurtdışı Anahtar teslimi arazi tipi ve çatı tipi güneş santralleri kuruyoruz. Yurtiçi ve yurtdışı tüm güneş enerjisi santrali projeleri için projelendirme, mühendislik, tedarik, kurulum ve işletme & bakım hizmetleri sunuyoruz.

SEKTÖREL KULLANIM:

Güneş enerjisi yeryüzüne doğrudan gelen güneş ışınlarının(fotonların) fotovoltaik paneller üzerine düşmesi sonucu kimyasal etkileşimle oluşan elektronlar vasıtasıyla üretilen bir enerji kaynağıdır. Ayrıca, elektrik üretim aşamasında herhangi bir katı, sıvı veya gaz atık açığa çıkmamasından dolayı tamamen çevre dostu bir enerji kaynağıdır.

SATIŞ ORANLARI:
TÜRKİYE 0%
0%
AVURPA 0%
0%
ARAP ÜLKELERİ 0%
0%
AFRİKA 0%
0%
MÜHENDİSLİK

Firmamız, uluslararası inşaat sektöründe aktif olarak faaliyet gösteren, tasarım, danışmanlık ve proje yönetimi konularında uzmanlaşmış bir kuruluştur.Hali hazırda müşterilerimize hizmet vermek üzere bünyemizde; mühendis, teknik ressam, mimar, yönetici pozisyonlarında çalışanlarımız bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak bu güne kadar bitirmiş olduğumuz projeler, Konya ağırlıklı olmak üzere tüm Türkiye'dedir.

İş / Proje Geliştirme

Projelerin başta belirlenen hedefler doğrultusunda ilerleyebilmesi, süreç içerisinde değişen dış koşullara karşın dayanıklılığını arttıracak önlemlerin bütünsel bir yaklaşımla ele alınabilmesi adına, projelerin doğduğu “stratejik planlama” evresinden başlayarak, proje planının oluşturulmasını takiben, gerek yönetimsel gerek teknik ihtiyaç duyulabilecek tüm know how u deneyimli ve uzman kadromuz sayesinde sizlere Proje Geliştirme Danışmanlığı adı altında sunulabilmekteyiz.

Tasarım & Teknik Proje

Tasarım ve Teknik Projelendirme grubumuz, kendi bünyemizde bulunan uzun süredir beraber çalışan ve kendi alanlarında uzman mimar ve mühendislerden oluşmaktadır. Çevreci, ekonomik, verimli, modern ve estetik unsurlar ön planda tutularak işlevsel proje tasarımları yapılmaktadır. Teknik şartnamelerin hazırlanması, keşiflerin ve bütçe çalışmalarının yapılması bütün hazırlıklar ile koordineli bir şekilde yürütülmektedir. Tasarımı yapılacak olan yapıya ait güncel yönetmelikler doğrultusunda tüm hesaplamalar uzman kadromuz tarafından yapılmaktadır. Projenin yer alacağı bina özelinde tüm alt yapı bilgileri titizlik ile incelenip tasarım yapılacak alandaki ihityaçlar tam anlamıyla karşılanmak üzere tasarım çalışmaları yürütülür. Tasarım sırasında belirlenen sistem ve kullanılacak malzemeler teknolojolik olarak projenin ihtiyaçlarını karşılarken, kalite, maliyet ve süreç unsurları tasarım çalışmalarının bir parçası olduğu olgusu herzaman akılda tutulmaktadır. Projenin resmi makamlarca onaya ihtiyaç duyulması durumlarında, tasarım sürecinden önce kurumlar ile bire bir iletişime geçilip, ihtiyaç ve çözümler üzerinde beraber mutabakat kalınması çalışma prensiplerimizin arasında yer almaktadır. Tasarım sürecinin başından itibaren proje dahilinde bizler dışında çalışacak tüm danışmanlar ile uyum içinde çalışma prensiplerimiz arasında yer almaktadır. Başarılı projelerinin kuvvetli iletişim ile gerçekleştirilebileceği tüm takım arkadaşlarımız tarafından bilinmektedir. Yurt dışında ön tasarım çalışmaları yapılmış olan projelerin Türkiye standart ve yönetmeliklere uygun olarak adapte edilmesi bu süreç içersinde sıklık ile karşılaştığımız hizmetler arasına girmektedir. Uluslararası tecrübemiz ile projelerimizde diğer ofislerimiz ile proje tasarım süreçlerini gerektiğinde paralel sürdürerek, hem yurt dışı hem de yurt içinde yer alan proje yetkililerinin ihtiyaçlarını bu süreçte karşılayabiliyoruz. Her projenin tasarım sürecinde tüm ekip arkadaşlarımız Değer Mühendisliğinin önemini düşünerek çalışmalarını yapmaktadırlar. Günümüz teknolojik gelişmelerinin inşaat projelerine katkısının maliyet/menfaat ilişkisi düşünülerek projelere ilavesi karar verilmektedir. Gerek seçilen sistemler gerek ise proje dahilinde kullanılacak malzeme ve ekipmanların projenin bütçesi içersinde kalınarak seçilmesi özen ile yapılmaktadır. Tasarım sürecinin tüm aşamalarında yapılan çalışmalar arzu edilen kaliteyi belirtilen bütçe ve zaman içersinde gerçekleştirebilmek için yapılmaktadır.

Tasarım Yönetimi

İşverenin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda, çevre dostu, yerel ve uluslar arası standartlar çerçevesinde optimum mühendislik çözümleri sağlanması, kalite, zaman ve bütçe konuları ön planda tutularak sürdürülebilir sistemlerin oluşturulması amaçlanmaktadır. İlgili proje dahilinde her disiplin için kendi konusunda uzaman kadromuz tasarım süreçlerini değerlendirmektedir. Bir projenin başarısının tüm disiplinlerin koordinasyon içinde uyumlu bir çalışma sonrası oluşacağını bilmekteyiz. Tasarım süreçleri dahilinde statik, mimari ,mekanik ve tüm elektrik sistemlerin kendi içinde koordine edilmesi en önemli husustur.

İhale Yönetimi

Tüm disiplinlerde ihale dokümanlarının hazırlanması, ihale yöntemine göre süreçin planlanarak koordineli bir şekilde yönetilmesi sağlanmaktadır. İlgili projeye ait ihale takvimi hazırlanması ve planlama en başta bu süreçte gerçekleşir. İhale sürecindeki çalışmalar genel iş porgramı içinde belirlenmiş olan sürede tamamlanarak projenin gidişatı etki ettirilmez. İhale ile ilgili idari şartname hazırlanır, bu şartname dahilinde proje ile ilgili tüm detaylar ihaleye girecek olan firmalara iletilir. Yapılan ihalelerde tüm bilgilerin şeffaf olarak yetkililerde bulunması ön koşul olarak yer alır. Alınan ihale teklifleri özenli bir çalışma ile incelenip birbirleri arasında karşılaştırma yapılır. Burada teklif veren firmalar ile yapımı istenen proje arasında anlam yanlışlıklarının ortadan kaldırılması esas amaçtır. İhaleye katılan firmalar ile bire-bir görüşmeler sağlanarak teknik değerlendirme yapılır. Revize fiyatlar istenerek rekabet ortamı artırılıp, daha uygun maliyet ile projenin gerçekleştirilmesi hedeflenir. İşveren temsilcileri ile yapılan toplantılar neticesinde ihaleyi kazanan firma belirlenip, sonuç durumun tüm katılan firmalara bildirilir. İşin yapımı için gereken sözleşmeler hazırlanarak, işin yapım saffasına geçiş süreci başlar.

İnşaat Yönetimi

Projenin yapımı sırasında firmamızın prensipleri doğrultusunda en önem verdiğimiz unsur SIFIR iş kazası ile projenin tamamlanmasıdır. Bunun için sahada görev yapan tüm firma yetkilieri bu bakış açısı ile olaylara yaklaşır. Hazırlanmış olan projelere, iş programına, verilen bütçeler ve istenilen kaliteye göre projenin tamamlanması firmamızın asıl sorumluğunu oluşturmaktadır. Proje dahilinde yapılan imalatların istenilen standartlara uygunluğunun teyiti sahada yer alan proje ekibimiz tarafından sağlanacaktır. Projenin periyodik olarak gidişatının raporlanması sahadaki proje yönetim ekibinin önemli bir iş kalemidir. Sahada yapılan proje yönetim hizmetlerinin başarıya kavuşması için ilk ve en önemli unsur sağlıklı haberleşmedir. Gerek koordinasyon toplantılarında gerek ise sahada alınan kararlar belirlenen zaman dilimi içinde proje yetkililerine bilgi olarak iletilir. Proje dahilinde hazırlanan hakedişler gene proje yönetim ekibi tarafından kontrol edilip İşveren yetkililerine rapor halinde sunulur. Projenin gidişatı sırasında iş programı yönetimi, sahada yapılan imalatların tamamlanma süreleri bu evrede yakından takip edilir. İş programında yaşanan gecikmeler için ek önlemler alınarak proje teslim tarihi yakalanması hedeflenir. Sistemlere ait ürünlern satın alma, sahaya nakliyesi ve lojistik planlaması saha koordinasyon ekipleri tarafından sağlanır. Haftalık ve aylık çerçevede hazırlanan ilerleme raporları İşveren tarafından projenin gidişatı takip etmesi için hazırlanmış en önemli araçtır. Saha yönetimi anlamında imzalanmış olan sözleşmenin şartlarına uygun olarak yapıldığının kontrolü gene saha yönetim ekibi tarafından bu saffada sağlanacaktır. Kalite kontrol adı altında proje dahilinde kullanılacak tüm malzemelerin onaylanması, sahaya getirilmesi ve montaj edilmesi titiz bir denetime tabi tutulur. Projenin en başından hazırlanmış olan bütçe rakamları yapım aşamasının her saffasında incelenerek uygunluğu proje yönetim ekibimiz tarafından teyit edilir. Projenin sistemlerine ait test ve devreye alma süreci dah önceden hazırlanmış olan kontrol listeri yardımı ile detaylı bir şekilde ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilir. Geçici kabul sırasında yapılmış olan eksik ve hatalı imalatlar belirlenecek olup bu eksikliklerin giderilmesinin teyiti ile saha proje yönetim ekibi projeyi tamamlamış olacaktır. Projeye ait dökümantasyon, garanti belgeleri, as-built projeler vb. belgeler proje sonunda proje yönetim kontrolünde hazırlatılıp İşveren'e teslim edilir.

Fitout Management

Alışveriş merkezleri veya Ofis projeleri örneğinde sıkça rastladığımız kiracıların dekorasyon sürecinde Bina yönetimi ile olan her trülü teknik koordinasyonun sağlanması fit-out yönetimi hizmetleri içersinde tanımlanabilir. Bina yönetimi adına her kiracı için fit-out projelerinin oluşturulması. Bina teknik şartnamesine uygun dekorasyon süreçlerinin hem tasarım hem de yapım aşamasında kontrolü fit-out yönetim ekibi tarafından gerçekleştirilecektir.

Due DILIGENCE

Tedarikçiler ve yükleniciler ile teknik ve ticari referanslarının kalitesini sağlamak için projenizin tedarik ve inşaat sözleşmeleri değerlendirilir. Sözleşmeleriniz ve anlaşmalarınızın şartlarının projenin tasarımına, hedeflerine ve finansal modele dahil edilen teknik gerekliliklere uygunluğunu değerlendiririz. Riskler tespit edilir, risk giderme önlemleri ve muhtemel iyileştirmelerle ilgili önerilerde bulunuruz. Ayrıca öngörülemeyen maliyet ve gecikme risklerine neden olabilecek olguları değerlendirir ve çözüm önerilerinde bulunmaktayız. Sözleşme değerlendirmesi ve tedarik ve inşaatla ilgili ticari hükümlerin incelenmesi, kusur ve sorumluluk süreleri ve hatta maddi tazminatlar da değerlendirmeye alınarak gerekli öneri destekleri verilmektedir. Nitelikler ve devreye alma faaliyetlerinin incelenmesi dahil olmak üzere tedarikçiler ve alt yüklenicilerin seçilmesine destek verilmektedir. Teklif edilen Mühendislik, İnşaat, Tedarik, İnşaat Yönetimi yüklenicilerinin deneyimi ve teknik yeterliliğinin incelemesi yapılmaktadır. Tedarikçi ve yükleniciler tarafından teklif edilen ekipmanlar ve materyallerin güvenilirliğini de kontrolü yapılır ve gerekli önerilerde bulunulmaktadır.

Danışmanlık

Projelerin takibi ve kontrolünde, mühendislik yönetimi ve uygulama maliyet muhasebesi metodlarının kullanılmasının yanı sıra, bütçeleme, keşif/metraj çalışmaları ve maliyet yönetimi konularında temel prensipleri ışığında müşavirlik (danışmanlık) hizmetleri verilmektedir. Projelerin konsept aşamasından hayata geçirilmesine kadar geçen süre zarfında tüm tasarım ve uygulama safhalarında işveren adına temsilcilik yapılmaktadır. Bu bağlamda projelerin planlaması, bütçe uyumluluğu, maliyet kontrol, proje zaman kısıtlarının belirlenmesi ve uyulması, değişiklik emirleri, sözleşme dokümanlarının kalite şartlarına uygun olarak uyuşmazlık çözümleri konuları hakkında danışmanlık hizmetleri verilmektedir.